Spotkanie z Jackiem Bogdańskim zdobywcą Pucharu Gordona Bennetta

Polacy zwycięzcami w zawodach o Puchar Gordona Bennetta !!!

Nasza załoga - Mateusz Rękas i Jacek Bogdański zwyciężyła w prestiżowych zawodach balonowych, których tradycja sięga 1906 roku. Polacy przelecieli ponad 1145 km - startując z Berna (Szwajcara) i lądując w okolicach Ostródy.

Polskie załogi w historii sześciokrotnie zdobywały Puchar Gordona Benetta. Poprzedni raz w 1983 roku, kiedy zwyciężyli Stefan Makné, Ireneusz Cieślak. Teraz, po 35 latach przerwy, znów polscy piloci balonowi zdobyli to cenne trofeum.

W związku z tym jak ważnym dla naszego małego lotniczego świata wydarzeniem organizujemy spotkanie autorskie z Jackiem Bogdańskim które odbędzie się 14 listopada o godzinie 17:30 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.
Spotkanie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką sportów lotniczych, szkoleniem balonowym oraz zawodami balonowymi.