Odszedł Paweł Gałkowski

Z ogromnym żalem i smutkiem przekazujemy informację o odejściu Pawła Gałkowskiego – człowieka legendy Aeroklubu Gdańskiego.

Zmarła Antonina Chmielarczyk

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 2.04.2024 zmarła Antonina Chmielarczyk

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek 5.04.2024 roku o godz. 10.30 w nowej kaplicy na cmentarzu Srebrzysko.

Antonina Chmielarczyk to instruktor spadochronowy, zawodniczka, trenerka i  wychowawczyni wielu spadochroniarzy, niezmienny autorytet i wzór dla wszystkich członków Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gdańskiego. Dla przyjaciół po prostu TOSIA...

Rozpoczęcie sezonu

W najbliższą sobotę zapraszamy na rozpoczęcie okrągłego 50-tego sezonu lotniczego na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim.

Chociaż Aeroklub Gdański w tym roku będzie świętował swoje 95 urodziny to na lotnisku w Pruszczu Gdańskim działalność lotniczą rozpoczął w 1974 roku po zamknięciu lotniska Gdańsk Wrzeszcz.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich członków Aeroklubu na godzinę 12.00 na pamiątkowe zdjęcie przed hangarem i poczęstunek.

W planie loty samolotowe, szybowcowe i skoki.

więcej arrow
Skok w tandemie - jak się przygotować?

Skok ze spadochronem w tandemie to emocjonujące doświadczenie, które pozwala poczuć smak wolności i niesamowitą adrenalinę. Aby jednak w pełni cieszyć się tym wyjątkowym przeżyciem, warto dowiedzieć się, jak się do niego odpowiednio przygotować. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed skokiem tandemowym, dlatego zapraszamy do lektury!

Konferencja BL dla PILOTÓW

Zapraszamy na coroczną konferencję dotyczącą bezpieczeństwa lotów dla PILOTÓW wszystkich sekcji.

10.03.2024r. o godz. 11:00 LT

Uczestnictwo w BL jest obowiązkowe, aby móc wykonywać loty w Aeroklubie Gdańskim.

Konferencja BL dla INSTRUKTORÓW

Zapraszamy na coroczną konferencję dotyczącą bezpieczeństwa lotów dla INSTRUKTORÓW.

9.03.2024r. o godz. 11:00 LT

Podstawą do uczestnictwa w BL jest wcześniejsze zaliczenie KWT.