Aktualności

POŻEGNANIE LATA I ZAKOŃCZENIE 50-TEGO SEZONU LOTNICZEGO NA LOTNISKU W PRUSZCZU GDAŃSKIM 28.09.2024

IMPREZĘ POPROWADZI JAREK MAREK SOBAŃSKI

W programie:

Zawody na celność lądowania

9.00 start zawodów szybowcowych

14.00 start zawodów samolotowych i spadochronowych

17.00 premiera książek i spotkanie z autorami

“Lotnisko w Gdańsku Wrzeszczu 1913-1974” oraz wznowienie

“Historii Aeroklubu Gdańskiego” Marka Kochanowskiego

18.30 uroczyste zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród

19.00 WIECZORNA BIESIADA

REGULAMIN ZAWODÓW NA CELNOŚĆ - BRYZA EXTRA 2024

Puchar Modeli Latających

Aeroklub Gdański i A.M.K.S. TORNADO Gdynia zapraszają wszystkich zainteresowanych na XI edycje Pucharu Polski Modeli Redukcyjno-Latających XII Memoriał Zbigniewa Luranca do Jeziornej Osady k. Malborka w dniach 30-31.08,01.09.2024 Sponsorami zawodów są: Prezydent Miasta Gdynia (sponsor główny) i Wójt Gminy Miłoradz. Program zawodów widnieje na plakacie ale organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian ze względu na uwarunkowania pogodowe.

Książka LOTNICZY PATRONI ULIC

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej książki autorstwa Grzegorza Zymona pt. „Gdańsk Zaspa Dawniej Lotnisko – Lotniczy Patroni Ulic”, stworzonej specjalnie z okazji 50-lecia powstania Osiedla Zaspa oraz zakończenia działalności lotniska Gdańsk-Wrzeszcz. To niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w historii, która ukształtowała to niezwykłe miejsce.

Dlaczego warto mieć tę książkę?

Puchar Polski w akrobacji samolotowej

W dniach 7-12.07.2024 na terenie Aeroklubu Gdańskiego odbędą się zawody- Puchar Polski w akrobacji samolotowej.

50-lecie osiedla ZASPA

Serdecznie zapraszamy na uroczystość odsłonięcia obelisku z okazji upamiętnienia 50-lecia powstania Osiedla Zaspa oraz zakończenie działalności lotniska Gdańsk-Wrzeszcz.