AG uzyskuje koncesję potwierdzoną certyfikacją do prowadzenia działalności gospodarczej. W ramach procesu usamodzielniania obejmuje w użytkowanie nieruchomości, ruchomości oraz sprzęt latający. Z własnych środków wykonuje konieczne naprawy sprzętu i infrastruktury, remonty i budowy, np. łazienki w hangarze i baru lotniczego, który staje się punktem spotkań w sezonie lotnym. Wybudowano hydrofornię, zlikwidowano kotłownię i podłączono gaz. W budynku administracyjnym wykonano nową instalację elektryczną. Konieczne jest też pozyskanie paliwa lotniczego z Zachodu - Avgass nie jest produkowany w Polsce, a dostawy z byłego ZSRR są wstrzymane, co powoduje ogromny wzrost kosztów użytkowania samolotów.
Sekcja samolotowa dysponuje 7 samolotami i wylatuje 449 h. W ramach działalności sportowej zorganizowano Klubowe Zawody Rajdowo-Nawigacyjne, piloci uczestniczyli też w zlocie starych samolotów w Danii. Sekcja szybowcowa wylatuje 813 h, dysponuje 14 szybowcami, z których jeden ulega kasacji po wypadku. Uruchomiona zostaje wyciągarka szybowcowa, co znacznie obniża koszty latania. Po dłuższej przerwie szybownicy z sukcesami biorą udział w zawodach. Sekcja spadochronowa dotknięta brakiem sprzętu szkoleniowego nie prowadzi szkoleń, mimo to wykonuje 1920 skoków. Odbywają się XXVIII Zawody Spadochronowe o Puchar Zatoki Gdańskiej, z udziałem 28 skoczków z 8 aeroklubów.
Sekcja balonowa eksploatuje dwa balony: Hevelius i harcerski Wzlot, afiliowany przy AG. Wzbogaca się też o przyczepę transportową i wykonuje adaptację budynku na baloniarnię. Baloniarze wielokrotnie reprezentują AG na zawodach krajowych i zagranicznych. Andrzej Rogowski zdobywa wicemistrzostwo Polski i zostaje powołany do grupy pilotów biorących udział w Mistrzostwach Europy we Francji, gdzie zajmuje V miejsce wśród 73 załóg. Zlikwidowanie Ośrodka Modelarskiego i przekształcenie go w modelarnię spowodowało zaprzestanie działalności szkoleniowej sekcji modelarskiej. Większy nacisk położono na działalność wyczynową, co owocuje zdobyciem przez szefa sekcji Romana Maślankę tytułu Mistrza Polski w kategorii modeli zdalnie sterowanych. Sekcja jest organizatorem półfinałów Mistrzostw Polski oraz imprezy „Młodzi Modelarze Szybownicy na Start”.
7 sierpnia dociera smutna wiadomość o śmierci Antoniego Matheusa, jednego z założycieli i długoletniego kierownika AG, któremu poświęcił całe życie i wspierał działalność do ostatnich chwil.
W sezonie dobrze układa się współpraca z 49 PŚB oraz z władzami miasta Pruszcz Gdański. Finansowy bilans roku kończy się jednak ujemnym saldem.