Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Pożegnanie Mariana Smolarskiego

06.12.2022

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 04.12.2022 zmarł wieloletni członek Aeroklubu Gdańskiego, nasz kolega pilot Marian Smolarski.

Marian był pilotem motolotniowym i pilotem wiatrakowców. Prowadził intensywną działalność lotniczą – naloty przekraczające 100 godz. rocznie były u niego normą. Obok swojego domu własnym staraniem wybudował w Kleszczewie lądowisko z hangarem, gdzie przez wiele lat stacjonowali motolotniarze z sekcji motolotniowej AG. W tym miejscu odbywały się imprezy i spotkania lotnicze. Marian Smolarski był uczestnikiem wielu edycji rajdu motolotniowego „Złote Kaszuby”. Niektóre z rajdów rozpoczynały i kończyły się na jego lądowisku. Gościł uczestników tych imprez, zawsze pogodny, uśmiechnięty i skory do pomocy kolegom. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Pogrzeb odbędzie się  7.12 o 12.15 na Starym Cmentarzu w Pruszczu Gdańskim