Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Skok w tandemie - jak się przygotować?

26.03.2024

 skok w tandemie

Skok ze spadochronem w tandemie to emocjonujące doświadczenie, które pozwala poczuć smak wolności i niesamowitą adrenalinę. Aby jednak w pełni cieszyć się tym wyjątkowym przeżyciem, warto dowiedzieć się, jak się do niego odpowiednio przygotować. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przed skokiem tandemowym, dlatego zapraszamy do lektury!

Konsultacja z lekarzem i przygotowanie fizyczne

Przede wszystkim przed skokiem warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych uniemożliwiających udział w tego rodzaju aktywności. Osoby z problemami sercowymi, nadciśnieniem czy chorobami układu nerwowego powinny zachować szczególną ostrożność.

Skok ze spadochronem w tandemie nie wymaga szczególnych umiejętności czy wysokiej formy fizycznej, jednak warto zadbać o ogólną sprawność przed takim wydarzeniem. Regularne ćwiczenia, rozciąganie oraz dbanie o zdrową dietę mogą pomóc w lepszym przygotowaniu do skoku.

Ustalenie odpowiedniego terminu i właściwy ubiór

Należy pamiętać, że skok ze spadochronem w tandemie jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Planując swoją przygodę, warto ustalić termin z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że pogoda będzie sprzyjać realizacji planów. Warto także być elastycznym i gotowym na ewentualne przesunięcie terminu ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Kluczowe jest ubranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych panujących w dniu skoku z 4000 metrów. Należy pamiętać o wygodnych ubraniach, które nie krępują ruchów oraz odpowiednim obuwiu – powinno być ono wiązane, by dobrze trzymało się na nogach i przylegało do nich. W chłodniejsze dni warto zaopatrzyć się w ciepłą odzież.

Przeszkolenie przed skokiem

Przed samym skokiem uczestnicy przechodzą krótkie szkolenie, podczas którego instruktor omawia zasady bezpieczeństwa, technikę skoku oraz procedury awaryjne. Należy uważnie słuchać wskazówek i zadawać pytania w razie wątpliwości. Podczas lotu do wysokości, z której nastąpi skok, ważne jest również zachowanie spokoju i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Instruktor w tym czasie założy pasażerowi uprząż, odpowiednio ją dopasuje oraz sprawdzi prawidłowe zamocowanie. Warto również wspomnieć, że ze względu na bezpieczeństwo osoby z wagą powyżej 100 kg mogą nie skoczyć. Wynika to z ograniczeń sprzętu.